بلاگ

سی چنل چیست و ویژگی های آن؟

2020/04/04 توسط: در: مطالب مفید سینی کابل

آشنایی با سی چنل و کاربردهای آن

به منظور مراقبت از کابل های برق، یکی از شیوه های موثر مدیریت کابل و نگهداری از آن ، استفاده همزمان از ریل سی چنل یا سی ریل یک قطعه بسیار مهم و کاربردی است که از آن برای نگهداشتن لوله های فولادی و کابل ها، لوله های فاضلاب و لوله های آب به کمک نگهدارنده های مخصوص و بست دو تیکه مخصوص خود استفاده می شود. سی چنل ها مانند بست عمل می نمایند و نگهدارنده سینی کابل را محکم می نمایند. سی چنل  از آنجا که به صورت ریلی می باشند به سی ریل نیز معروف شده اند.

جنس سی چنل

سی چنل ها نیز اغلب به صورت فولادی و گالوانیزه تولید می شوند. روکش گالوانیزه این ابزار نیز به صورت گالوانیزه گرم یا گالوانیزه سرد ایجاد می شود و از این قطعات در برابر خوردگی و زنگ زدگی محافظت می نماید.

سی چنل گالوانیزه گرم

کاربردهای سی چنل

یکی از بهترین روش ها تجهیز کردن کابل و ساپورت آن برای بالا بردن انسجام و روال انتقال نیرو در خط های انتقال نیرو، مراقبت از کابل های استاندارد برق می باشد که برای این کار از سی چنل استفاده می شود. درتاسیسات ساختمان ها و آپارتمان ها، مراکز خرید برای زیبایی نمای ساختمان و مرتب کردن انواع بست های سینی برق از سی چنل استفاده می شود. چنل کابل یا سی چنل به ابزارهایی که از گالوانیزه آلومینیوم ساخته شده گفته می شود که هدف از تولید این سی چنل ها محافظت از سیم ها و کابل هایی است که نیروی برق را توزیع می کنند. این کابلها از سلامت ماندن سیم های انتقال دهنده انرژی محافظت می کنند و مانع بی نظمی و پخش شدنشان می شوند. بیشتر این سی چنل ها برای سیم کشی روباز استفاده می شود. مثلا مهار کردن انواع لوله های برق که از نوع فلزی می باشند. سی چنل ها بخاطر مقاومت و استقامت بالایی که در مقابل فشار های عمومی دارند در تاسیسات ها استفاده بالایی دارند.

مشاهده دیگر محصولات سینی کابل پارسیان : قیمت سینی برق

خرید سی چنل - وزن سی چنل

چگونگی محاسبه ی قیمت سی چنل ها

سی چنل های گرم قبل ازارسال اول به قسمت گالوانیزاسیون می روند تا از لحاظ کیفی و کمی مورد آزمایش قرار بگیرند تا استقامت ورق مقاومت آن ها سنجیده شود تا هیچ مشکلی نداشته باشند بعد از آزمایش و کنترل فنی محاسبه قیمت براساس وزن تقریبی ومقدار روی یری با قیمت روز حساب می شوند.

مشخصات فنی سی چنل ها

سی چنل ها در برابر بارگذاری های خارجی و رطوبت مقاومت فوق العاده ای دارند و بصورت شاخه های 2 متری و 3 متری تولید می گردند. همچنین در ضخامت های 1 میل، 1.25 میل، 1.5 میل، 2 میل و 2.5 میلی متر تولید و به بازار ارائه می شوند.

ساپورت سی چنل

نکته:

چنل کابل یا سی چنل:

به ابزارهایی که از گالوانیزه آلومینیوم ساخته شده گفته می شود که هدف از تولید این سی چنل ها محافظت از سیم ها و کابل هایی است که نیروی برق را توزیع می کنند. این کابلها از سلامت ماندن سیم های انتقال دهنده انرژی محافظت می کنند و مانع بی نظمی و پخش شدنشان می شوند. همچنین  بیشتر این سی چنل ها برای سیم کشی روباز استفاده می شود. مثلا مهار کردن انواع لوله های برق که از نوع فلزی می باشند.

ساپورت سی چنل

سخن آخر اینکه:

سی چنل یا سی ریل یک قطعه ی بسیار کاربردی است که از آن می توان برای نگه داشتن لوله های فولادی و کابل بوسیله ی بست های دوتیکه ی مخصوص و همچنین بعنوان نگهدارنده ی انواع مختلف ساپورت گالوانیزه با طرح ها و نقشه های مختلف برای نگهداشتن انواع سینی کابل و نردبان کابل بر روی دیوار یا زمین و حتی سقف استفاده کرد.

مقاله نردبان کابل چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ را از سایت سینی کابل پارسیان مطالعه کنید

مطالعه باعث بهتر شدن یبک زندگی کردن در جامعه میشود. همانطور که میدانید لذت مطالعه در خواندن مطلبی جذاب، مفید و قابل درک است که کمک شایانی به بازدهی مغز شما میکند. پس سعی ما تولید کنندگان محتوای متنی در وب سایتها، بازنویسی مطالب مهم و کاربردی به صورت جذاب و کاملتر است. امیدوارم مطالب گفته شده در این مطلب برای شما مفید واقع شود.

 

 

2 دیدگاه
  1. ممنون از مطالب مفیدتون،واقعا استفاده کردم

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *