۰۲۱-۳۳۹۶۰۰۱۷

جعبه تقسیم فلزی برق

یکی از تجهیزات برقی فوق‌العاده حیاتی، در پروژه‌های سیم‌کشی داخلی که از آن به‌عنوان وسیله‌ای برای محافظت و مراقبت از اتصالات الکتریکی استفاده می‌شود، جعبه تقسیم برق است.

کاربرد و انواع مختلفی دارد؛ که در ادامه‌ به بررسی آن‌ها می‌پردازیم، همچنین اگر به دنبال خرید این محصول پرکاربرد هستید؛ با مطالعه‌ی این محتوا از صفحه پارسیان می‌توانید، اطلاعات کاربردی و مهمی را به دست آورید.

جعبه تقسیم فلزی برق

قیمت جعبه تقسیم فلزی برق

جعبه تقسیم یا جعبه ترمینال، برای اتصال دو یا چند سیم برق به یکدیگر استفاده می‌شود. بسته به اندازه و تعداد سیم‌های استفاده شده در پروژه، انواع مختلفی دارند. البته پریز کف خواب هم از این دست محسوب میشود، برخی برای مصارف خانگی و در اندازه کوچک طراحی شده‌اند، در حالیکه برخی دیگر بزرگ هستند و برای سیم‌کشی تجاری استفاده می‌شوند.

همچنین مزایای جعبه‌های تقسیم بیشتر از معایب آنها است؛ که شامل موارد زیر می‌شود:

 1. چون در اندازه‌های متنوع و از مواد مختلفی تولید می‌شوند؛ می‌توان آن‌ها را متناسب با نیازهای خاص و محل نصب سفارش داد.
 2. نصب آن‌ها راحت است. هر فردی با داشتن دانش اولیه برق می‌تواند این جعبه‌ها را نصب کند.
 3. اجزای داخل جعبه‌ها ایزوله و ایمن هستند؛ و در برابر عوامل طبیعی مانند: گرد و غبار، رطوبت و گرما محافظت می‌شوند.

قیمت خرید جعبه تقسیم برق فلزی

همانطور که گفتیم؛ جعبه‌های تقسیم برق از جنس پلاستیک یا فلز (آلومینیوم و چدن)، تولید می‌شوند. همچنین جعبه‌ها با شکل‌های متنوع مربع و مستطیل، گرد و هشت ضلعی و … تولید و در بازار بسته به نوع استفاده در داخل یا خارج ساختمان و تاسیسات خریداری می‌شوند. لذا قیمت جعبه تقسیم نیز بر اساس جنس و ابعاد متغیر است.

در کارگاه تولیدی سینی کابل پارسیان، تلاش بر این است؛ تا انواع جعبه‌های ترمینال و ریل و بست چنگالی و دیگر محصولات طبق سفارش مشتریان گرامی تولید شود و با قیمتی مقرون به‌صرفه در بازار به فروش برسند.

لذا به دلیل وجود نوسانات قیمتی این روزهای بازار و ثابت نبودن قیمت‌ها، توصیه می‌کنیم برای اطلاع از نرخ به روز محصولات، مخصوصا انواع جعبه تقسیم برق با مشاوران خرید پارسیان تماس حاصل نمایید.

تولید جعبه تقسیم برق فلز

جعبه تقسیم را طوری طراحی و تولید می‌کنند؛ که بتواند اتصالات بین مدارها را در خود جای دهد (به زبان ساده جهت تقسیم و انشعاب گرفتن سیم‌های برق استفاده می‌شود.) درون هر جعبه تقسیم نقطه‌ای وجود دارد که دو سیم در آن نقطه به هم متصل می‌شوند. به این نقطه‌ی اتصال، ترمینال گفته می‌شود.

به طور معمول در هر جعبه تقسیم ترمینال‌های چندگانه وجود دارد. که هر خروجی آن نقش نقطه اتصال دو نوع سیم را بر عهده دارد. کار این اتصالات محافظت در برابر خرابکاری است و برای هر تنظیم الکتریکی ضروری هستند. آنها را در داخل و خارج از هر ساختمان بزرگی خواهید یافت. در سقف، گچ دیوار یا بتن تعبیه می‌شوند.

انواع جعبه تقسیم برق

جعبه تقسیم از نظر متریال به‌کار رفته درتولید آنها، در انواع رایج جعبه تقسیم برق فلزی و پلاستیکی در بازار موجودند.

 • جعبه تقسیم فلزی

بیشتر برای محیط‌هایی که در معرض اشعه‌های مخرب مانند: اشعه ماوراء بنفش و شعله قرار دارند، استفاده می‌شوند. از استحکام بالا در دماهای بالا برخوردارند. همچنین مقاومت خوبی در برابر خوردگی، سایش و دمای پایین دارند. به همین دلایل پرکاربردتر از مدل پلاستیکی هستند.

 • جعبه تقسیم پلاستیکی

این جعبه‌ها مناسب برای محیط‌های رطوبتی هستند. خود در انواع مختلف جعبه تقسیم پلاستیکی PVC و جعبه تقسیم ABS تولید می‌شوند. از نقاط مثبتی مانند: وزن سبک، عدم رسانای برق و مقاومت در برابر الکتریسیه و حرارت بالا برخوردارند.

جعبه تقسیم فلزی روکار

معمولا برای تولید جعبه ترمینال فلزی از فلزات گالوانیزه و آلومینیوم، گاها چدن و دایکاست استفاده می‌شود. در این بین جعبه تقسیم روکار فلزی برای روی کار طراحی می‌شود و روی سقف، زیرزمین یا پشت پنل‌های ورودی نصب می‌گردد.

این جعبه‌های روکار بوسیله رنگ آمیزی پودری الکترواستاتیک، مقاومت‌شان در بیرون ساختمان‌ها و روی کار بالاتر می‌رود. در برابر خورشید، گرد و غبار و رطوبت مقاومت خوبی دارند.

در این نوع جعبه تقسیم، سیم‌ها داخل شیارهای تعبیه شده در جعبه تقسیم روکار قرار گرفته و به وسیله پیچ یا انکر روی سطح محکم می‌شوند.

ابعاد جعبه تقسیم فلزی برق

جعبه‌های تقسیم فلزی در سایزهای مختلف نسبت به میزان انشعاب و خطوط برق تولید می‌شوند. تعدادی از سایزهای این جعبه‌های فلزی عبارتند از:

 • جعبه‌های برق ۱۰ / ۱۰
 • جعبه‌های برق ۱۵ / ۱۵
 • جعبه‌های برق ۲۰ / ۲۰
 • جعبه‌های برق ۲۵ / ۲۵
 • جعبه‌های برق ۳۰ / ۳۰
 • جعبه‌های برق ۴۰ / ۴۰

جعبه تقسیم فلزی صنعتی

در حالی که انواع مختلفی از جعبه‌های الکتریکی مانند: جعبه تقسیم فلزی، جعبه تقسیم پلاستیکی، جعبه ترمینال فلزی روکار، جعبه تقسیم روکار و … برای انتخاب وجود دارد؛ استفاده از هر جعبه برای هدف مورد نظر خود بسیار مهم است.

لذا اگر مطمئن نیستید که به کدام نوع جعبه تقسیم صنعتی نیاز دارید؟ بهتر است از یک برقکار یا متخصص فروشِ، فروشگاه‌های لوازم و تجهیزات برقی، راهنمایی بگیرید.

جعبه‌های تقسیم برق صنعتی موجود در پارسیان کمک می‌کنند تا اتصالات برقی در ساختمان جلوی چشم نباشند و از آنها در برابر خطرات مختلف مانند: دمای بالا و پایین، آتش گرفتن، در معرض شرایط بد گرد و غبار محافظت می‌کنند.

هدف از به کار بردن این جعبه‌های تقسیم این است؛ که یک محیط امن برای سیم‌های الکتریکی و سیم‌های اتصال به زمین ایجاد شود.

تفاوت سینی کابل و نردبان کابل در چیست ؟

سینی کابل برای انتقال کابل در مسیر های افقی بوده ولیکن نردبان کابل برای مسیرهای عمودی بیشتر کاربرد داره ،کف سینی کابل بصورت ورق پانچ شده و گسترده میباشد و کف دیواره و لبه های آن یکنواخت و یکسره میباشد ولی کف نردبان کابل دارای پله پله بوده که پله ها وزن کابل را تحمل می کنند.

سینی کابل برای انتقال کابل در مسیر های افقی بوده ولیکن نردبان کابل برای مسیرهای عمودی بیشتر کاربرد داره ،کف سینی کابل بصورت ورق پانچ شده و گسترده میباشد و کف دیواره و لبه های آن یکنواخت و یکسره میباشد ولی کف نردبان کابل دارای پله پله بوده که پله ها وزن کابل را تحمل می کنند.

محصولات مرتبط

محصولات دیگر شرکت پارسیان را مشاهده کنید: